Хроника

15 листопада 2012 року

ФІЛОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТУ – 75 РОКІВ

Філологічний факультет – один з трьох найстаріших факультетів Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, але в Новоросійському імператорському університеті за дореволюційною традицією він існував як історико-філологічний. Тут працювали такі відомі вчені, як В.І.Григорович (перший декан факультету), Д.Н.Овсянико-Куликовський, П.М.Біциллі, В.М.Істрін, О.І.Томсон, О.О.Кочубинський, багато інших.

1920 року університет було закрито. Заново його було відкрито 1933 року, а 1937 року тут було створено власне філологічний факультет.

До середини 90-х років факультет готував фахівців за спеціальностями «українська мова та література» і «російська мова та література». У другій половині 90-х було відкрито нові спеціальності: «болгарська мова та література», «прикладна лінгвістика», «видавнича справа та редагування», «журналістика».

Детальніше...

2 червня 2011 року

У 2010 році вийшла з друку монографія доцента кафедри загального та слов’янського мовознавства Олени Андріївни Войцевої «Водогосподарська лексика польської мови: від  давнини до сучасності». Авторка розіслала примірники своєї книжки багатьом колегам-славістам, у тому числі й вченим Гданського університету в Польщі. 2 червня 2011 року на кафедрі славістики Гданського університету під проводом доктора Дороти Жилко відбулося обговорення праці О.В.Войцевої. Нещодавно пані Жилко надіслала нам невеликий звіт про подію, який ми вміщуємо нижче.

Доктор Дорота Жилко

Кафедра славістики

Гуманітарний факультет Гданського університету

Інформація щодо зібрання членів Гданського відділу Товариства Любителів польської мови (ТЛПМ), яке відбулося 2 червня 2011 р.

Зустріч відбулася (як  зазвичай) на Гуманітарному  факультеті Гданського університету. Члени нашого відділу ТЛПМ булі ознайомлені зі змістом монографії Олени Андріївни Войцевої «Водогосподарська лексика польської мови: від давнини до сучасності», Чернівці: Букрек, 2010. Презентовала книгу доктор Дорота Жилко.

Детальніше...

17-20 квітня 2012 року

В період з 17 по 20 квітня на філологічному факультеті за ініціативою кафедри прикладної лінгвістики виступив з циклом лекцій провідний фахівець у галузі лінгвокультурології та теорії дискурсу – професор Волгоградського університету – В.І. Карасик.

Детальніше...

18 квітня 2012 року

День факультету

p4180195

Цієї середи в актовому залі університету відбулось святкування Дня філологічного факультету. Традиційно воно почалося гімном факультету, слова якого написав його випускник і нині доцент Василь Полтавчук, а музику – народний артист України Микола Свидюк.

Детальніше...

17 квітня 2012 року

P41700991

17 квітня кафедрою української літератури була організована зустріч студентів 1, 2 і 4 курсів з відомим дослідником Сергієм Гальченком. Сергій Анастасійович Гальченко тривалий час був директором музею Тараса Шевченка у Києві, нині він старший науковий співробітник, заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені  Т.Г. Шевченка Національної академії наук України. Основною сферою наукових зацікавлень Сергія Гальченка є джерелознавство, архівна та музейна справи. У своїй розповіді Сергій Анастасійович торкався проблем текстологічного пошуку, відновлення авторських першотекстів В.Сосюри, П.Тичини, наголошував на необхідності збереження та дослідження архівів українських письменників. Окремою сторінкою зустрічі стали питання шевченкознавства в інтерпретації текстолога. Завершилася зустріч презентацією привезених С.А.Гальченком раритетних видань, які тут же були подаровані науковій бібліотеці університету.

27 січня 2012 року

Філологічний факультет завжди шанував пам'ять про тих, хто своїми науковими працями здобув йому славу. Перевидаються їхні твори, видаються книги спогадів про них, у пам'ять про них проводяться солідні наукові конференції, запроваджуються іменні стипендії для кращих студентів.

Детальніше...

27 грудня 2011 року

27 грудня на філологічному факультеті відбувся концерт, присвячений слов'янським різдвяним традиціям. Такий захід проводиться тут вже всьоме, а його постійним організатором є кафедра загального та слов'янського мовознавства. Вечір розпочався привітанням викладачів факультету, які звернулися до присутніх різними слов'янськими мовами: українською, болгарською, польською, російською, словацькою та сербською. Усміхнені ведучі, студенти другого курсу Катерина Кравчук та Андрій Топтигін, з гумором представляли номери програми.

Детальніше...

3 грудня 2011 року

2-3 грудня кафедра української літератури провела 5-ті Фащенківські читання, які зібрали гостей з 16 університетів України. Конференція об'єднала різні покоління дослідників, різні наукові школи. На пленарному засіданні, що відбулося у конференцзалі ОНУ і яке урочисто відкрили проректор університету, професор Є.Л.Стрельцов та декан філологічного факультету, професор Є.М.Черноіваненко, з науковими доповідями виступили професори Н.М.Шляхова (Одеса), Н.І.Заверталюк (Дніпропетровськ), В.Є.Панченко (Київ), Я.О.Поліщук (Київ), Л.В.Мацевко-Бекерська (Львів), В.І.Гуменюк (Сімферополь).

Детальніше...

29 листопада 2011 року

На своєму черговому засіданні Вчена рада університету підтримала клопотання Вченої ради філологічного факультету щодо запровадження в ОНУ стипендії імені Ю.О.Карпенка.

016

Детальніше...

18 листопада 2011 року

Цього дня в аудиторії № 80 відбулася творча зустріч «Фізики в гостях у ліриків». Перед студентами спеціальності «прикладна лінгвістика» виступили кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри експериментальної фізики ОНУ імені І.І. Мечникова, автор шести поетичних збірок Олександр Васильович Ігнатов та магістр математики та економіки, випускниця ІМЕМ, авторка двох поетичних збірок Наталя Левченко.

Детальніше...

17 листопада 2011 года

Вийшов з друку 2-й випуск збірника наукових статей студентів нашого факультету "Філологічні студії".

У збірнику опубліковані 38 праць молодих авторів. Для багатьох з них це перша публікація.

Вітаємо дебютантів, їхніх наукових керівників, членів редколегії збірника і персонально - відповідальну за випуск, доктора філологічних наук, професора Валентину Борисівну Мусій.

Детальніше...