27 грудня 2011 року

27 грудня на філологічному факультеті відбувся концерт, присвячений слов'янським різдвяним традиціям. Такий захід проводиться тут вже всьоме, а його постійним організатором є кафедра загального та слов'янського мовознавства. Вечір розпочався привітанням викладачів факультету, які звернулися до присутніх різними слов'янськими мовами: українською, болгарською, польською, російською, словацькою та сербською. Усміхнені ведучі, студенти другого курсу Катерина Кравчук та Андрій Топтигін, з гумором представляли номери програми.

На цьому святковому заході можна було відчути неповторний колорит кожної слов'янської мови. Студенти-болгаристи захоплено знайомили присутніх зі своїми різдвяними традиціями та пов'язаними з ними святковими атрибутами. Дівчина в національному вбранні протяжно та голосно заспівала пісню, і дивовижна народна музика сповнила зал відлунням гір та квітучих долин.

Ніжно та радісно, захоплюючи слухачів, пролунали мелодії сербських колядок, словацька пісня подарувала всім заряд бадьорості на цілий вечір, гуцульським та болгарським танцями порадували присутніх студенти-україністи.

Кульмінаційним моментом свята було поставлене студентами-полоністами вертепне дійство: Марія, Йосип, янголи та інші герої біблейських переказів занурили глядачів у атмосферу тієї загадкової ночі. Лунали радісні співи про те, що народився маленький Ісус, Син Божий. В університетську аудиторію разом із посмішкою щасливої Матері, із дарами волхвів ніби прийшло благословення, провіщаючи перемогу над чарами смерті.

На завершення свята студентів і викладачів привітали консул Генерального консульства Польщі в Одесі пан Адам Адамчук та декан філологічного фаультету, професор Євген Михайлович Черноіваненко. Сподіваємося, що радісний настрій концерту супроводжуватиме нас упродовж усіх новорічно-різдвяних свят.

Студентка магістратури Ольга Константинова

Телевізійний репортаж про цю подію, знятий і показаний каналом АТВ, ви можете побачити на цьому сайті в рубриці "Відео"