5 вересня 2011 року

Лідер серед нас

Сьогодні можна сміливо заявити: бути здоровим – це модно. Українська молодь навчається отримувати задоволення від занять екстремальними видами спорту і безалкогольних вечірок, щоденних навантажень у фітнесзалах, у басейнах та на кортах. Багато молодих людей визначили для себе чітку модель поведінки та обрали здоровий спосіб життя. У першу чергу до них можна віднести учасників ІV фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я», всеукраїнський фінал якого пройшов з 2 по 4 вересня 2011 року в Українському дитячому центрі «Молода гвардія».

Фестивальний рух народився в Одесі сім років тому, швидко зростав і розвивався і сьогодні підкорив усю країну. Українські молодіжні команди з усіх областей щорік готують  яскраві виступи, в яких агітують молодь обирати здоровий активний спосіб життя і пропонують приєднатися  до них. Під час свого виступу агітбригада  демонструє літературно-музичну композицію, розповідаючи про негативні наслідки шкідливих звичок, небезпечність поширення ВІЛ/СНІДУ, застарілі гендерні стереотипи, брак толерантності та інші проблеми,  які сьогодні хвилюють молодих людей.

Незмінним переможцем І, ІІ та ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я» була команда Одеського навчально-виховного комплексу «Гармонія», перший склад якої мав назву «Енергія плюс», а другий – «New Energy» («Нова енергія»). І цей рік не став винятком: ця команда отримала Гран-прі фестивалю за одностайним рішенням журі фестивалю, до складу якого входили представники Українського державного центру позашкільної освіти МОНМС, Державної служби молоді та спорту України, представники громадських організацій і засобів масової інформації. Одним з тренерів цьогорічної команди-переможця є студентка-журналістка ІІ курсу філологічного факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Майя Буянкова. Ще навчаючись у школі, Майя була активною учасницею команди «Енергія плюс», яка виступала на фестивалі з 2006 року. Але молодіжний рух за здоровий спосіб життя - це не лише яскраве шоу на сцені. Як член агітбригади Майя Буянкова виступала перед молодіжними аудиторіями в навчальних закладах, літніх таборах відпочинку як на Одещині, так і в Міжнародному молодіжному центрі «Артек» в Криму, брала участь у Всеукраїнському зльоті лідерів шкільного самоврядування в Києві, а також неодноразово пройшла навчання в тренінг-таборах за програмою «Сприяння просвітницькій роботі серед молоді України «рівний-рівному» щодо здорового способу життя», де отримала сертифікат підлітка-інструктора та вже сама проводила тренінги за цією програмою для підлітків Одеси та Одеської області. Цей досвід та риси справжнього лідера допомогли їй стати керівником молодіжної команди старшокласників та отримати перемогу на Всеукраїнському рівні.

Під час виступу агітбригади «New Energy» під керівництвом нашої студентки школярі дивують глядача сучасною хореографією, елементами акробатики, висококласним вокалом, використанням театралізованих спецефектів. Все це допомагає сконцентрувати увагу аудиторії на корисній інформації, якої так потребує сучасна українська молодь.