Одеський університет відвідали гості з Росії

5 вересня у конференц-залі головного корпусу ОНУ імені І. І. Мечникова відбулась зустріч студентів із делегацією з Російської Федерації, до складу якої ввійшли відомий журналіст, головний редактор журналу “Огонёк” Віктор Лошак, представник Президента РФ з міжнародного культурного співробітництва Михайло Швидкой та генеральний консул РФ в Одесі Юрій Антонов. Зустріч була присвячена проблемам сучасної журналістики в Україні та Російській Федерації. На конференції були присутні студенти й викладачі кафедри журналістики та кафедри політології.

Розпочав захід ректор університету Ігор Миколайович Коваль. Він привітав студентів із початком нового навчального року, побажавши їм “хороших викладачів і нескладних сесій”, та представив присутнім гостей із Москви, які відвідали Одеський університет в рамках святкування Дня міста. Нагадаємо, що 2 вересня Одесі виповнилося 219 років.

Потім Ігор Миколайович надав слово представнику Президента РФ з міжнародного культурного співробітництва Михайлу Юхимовичу Швидкому. Той підкреслив, що українських і російських студентів об’єднує одна ідея — ідея самореалізації, а також зауважив, що на шляху до неї і в одних, і в інших виникають спільні проблеми, найгостріша з яких — це пошук простих підходів до складних речей. На думку Михайла Юхимовича, бажання спрощувати породжує непрофесіоналізм: “Стало дуже багато професіоналів, які імітують професіоналізм. Не все так просто, — вважає представник Президента РФ. — Справа не в тому, що потрібно добре вчитися, а в тому, що потрібно вчитися думати!”

Наступним виступав головний редактор журналу “Огонёк” Віктор Григорович Лошак. Він сказав, що з Одеси неможливо поїхати назавжди. Виявилося, що Віктор Григорович закінчив філологічний університет Одеського університету імені І. І. Мечникова, але 1985 року переїхав до Москви. Відомий журналіст розповів студентам про причини поступового “вимирання” щоденних газет, а також про те, наскільки конкурентним є журналістське середовище.

Після цього студенти мали можливість поставити запитання почесним гостям. Пролунали питання стосовно працевлаштування журналістів у Москві, життєздатності щоденних газет в епоху Інтернету і блогів. Також обговорювалися політичні ток-шоу, культурні проекти на телебаченні, плюси і мінуси введення електронних книг.

Боднарук Ольга