17 травня 2011 року

Передісторію події, що відбулася 17 травня, викладено мною в статті «Така незвичайна прем’єра», яку можна знайти в рубриці «Факультет у дзеркалі преси». Суть її зводиться до того, що 2 листопада минулого року в Російському драматичному театрі пройшла прем’єра вистави «Врятовані сторінки «Майстра і Маргарити», постановником, композитором і продюсером якого виступили випускники філологічного факультету ОНУ імені І.І.Мечникова Юрій Ющенко (Волчанський), Карен Котінян і Олександра Котінян. Але вистава не просто поставлена випускниками – вона присвячена філологічному факультету, про що повідомлялося у запрошеннях для викладачів, про що йшла мова у виступах перед виставою директора театру Олександра Євгеновича Копайгори та завідувача літературного відділу Юрія Володимировича Ющенка. Тоді-то й виникла ідея проведення показу вистави спеціально для студентів і викладачів нашого факультету. 17 травня цей показ відбувся.

Це був не просто культпохід, хоча очевидно, що філологи мають розуміти й любити театр, а для цього слід частіше бувати у ньому. І справа навіть не тому, що двома днями раніше відзначалося 120-ліття від дня народження М.О.Булгакова. Це зовсім не замислювалося як «захід до круглої дати». Мені дуже хотілося, щоб сьогоднішні студенти побачили вчорашнього студента факультету, який сам написав сценарій за визнаним шедевром літературної класики ХХ століття і поставив його на сцені справжнього театру. Мені хотілося, щоб вони зрозуміли: варто лише захотіти, і ти теж можеш стати творцем культури завтрашнього дня, тільки для цього треба зуміти взяти якомога більше з того, що пропонує тобі університет. Мені хотілося, щоб вони вже зараз усвідомили: на факультеті вони не просто слухають лекції, читають тексти, складають іспити – вони переживають процес перетворення на людей Культури. Мені хотілося, щоб чужа вдячність до своїх вчителів допомогла їм побачити труд своїх викладачів у дещо іншому світлі.

І коли після вистави в залі довго не змовкали оплески, мені здалося, що все це справдилося.

P.S. Щира подяка Російському драмтеатру та його директорові О.Є.Копайгорі за безкоштовні запрошення для викладачів факультету. Щира подяка студентському профкому університету та його лідеру Вадиму Пєнову за оплату половини вартості квитків для студентів.

Є.М.Черноіваненко

hro1