Новини

На філологічному факультеті 26-27 вересня відбулися Восьмі міжнародні наукові читання пам'яті члена-кореспондента НАН України, доктора філологічних наук, професора, всесвітньо відомого вченого Юрія Олександровича Карпенка, організовані кафедрою української мови та мовної підготовки іноземців.

На пленарному й секційних засіданнях доповіді виголосили українські та іноземні мовознавці і літературознавці. Секціями керували доктори філологічних наук, професори Ковалевська Т.Ю., Дружинець М.Л., Романченко А.П., Рева-Лєвшакова Л.В., Шевченко Т.М.

Науковці поділилися ідеями, результатами, досвідом, а також окреслили перспективи для подальших досліджень у різних галузях філології.

 Karpenkivski chitannya 2024


21 вересня наші першокурсники долучилися до загальноуніверситетського фестивалю, організованого профспілкою та студрадою «Mechnykov start fest».

Прекрасна локація, теплий сонячний день, позитивно налаштовані люди — усе це сприяло виявленню прихованих талантів майбутніх філологів, новим знайомствам, чудово проведеному вихідному на свіжому повітрі.

Команда філологічного факультету посіла 3 місце в етапі «Мозковий штурм» серед усіх команд. Вітаємо!

Дорогі наші першокурсники, Ви найкращі!!!

Zmagannya 1kurs 210924


Вітаємо першокурсників філологічного факультету ОНУ імені І. І. Мечникова!!!

Бажаємо високих досягнень у навчанні, активного й цікавого студентського життя, незабутніх емоцій і вражень!!!

Pershokursniki 020924


Студенти ІІІ курсу спеціальності 035.03 «Словʼянські мови та літератури» в рамках культурологічної практики відвідали:

Одеський обласний академічний драматичний театр та переглянули мюзикл на 2 дії «Пекельна спокуса» (на основі драми Лесі Українки «Камі́нний госпо́дар»)

Одеський театр юного глядача ім. Ю.Олеші, де переглянули виставу «Будьте ви щасливі!».
Комедія дуже колоритна, бо про Одесу поч.ХХ ст., про Дерибасівську, про Привоз, про НЕП, про ідиш, про стосунки в сімʼї та про історію кохання! Пригоди відбуваються з головним героєм-ФІЛОЛОГОМ.
Рекомендуємо

Керівник практики — Олена Олексіївна Мізінкіна

Praktika 210724


Студенти 3-го курсу спеціальності "Українська мова та література" у рамках культурологічної практики відвідали екскурсію Одеським літературним музеєм та Садом скульптур.

Керівники практики — Нечиталюк Ірина Володимирівна та Казанова Ольга Валеріївна.

 Praktika 190724


Сьогодні, 17-го липня, на філологічному факультеті відбулося урочисте вручення дипломів бакалаврів!

Щиро вітаємо здобувачів, бажаємо нових успіхів і досягнень! Завжди будемо раді бачити вас у стінах нашого факультету!

 vipusk bakalavri 2024


Студенти 1-го курсу спеціальності «Українська мова та література» у рамках краєзнавчої практики в Одесі відвідали дві чудові екскурсії.

• Історія Дворянської вулиці.
• Маєтки Французького бульвару.

Вдячні екскурсоводові А. Ю. Смирнову за пізнавальний і цікавий досвід.

Керівник практики — проф. Джиджора Є. В.

 Praktika 170724


Студенти 1-го та 2-го курсів спеціальності «Українська мова та література» відвідали с.Виженка та с. Підзахаричі у рамках культурологічної та діалектологічної практики!

️Ми відвідали «Музей етнографії та краєзнавства Гуцульщини» та «Музей мистецьких робіт Ксенії Колотило» у с. Підзахаричі,  у яких нам провела екскурсію Томюк Фрозіна Семенівна, директорка Підзахаричівської гімназії, вчителька історії та правознавства.

Потім завітали до «Вишиваного царство Варвари Татарин», де познайомились із самою Татарин Варварою Тимофіївною!

️У с. Виженка відвідали краєзнавчий музей і познайомились із Яремчук Євдокією Аркадіївною, завідувачкою бібліотеки та музею.

️А ще багато нового нам розповів Курик Дмитро Миколайович, майстер різьблення на дереві і Заслужений майстер народної творчості України!

Також здійснили похід у гори і відвідали печеру Довбуша, дізналися багато про рух опришків, життя Олекси Довбуша і звичаї гуцулів. У цьому нам допоміг Малиш Василь Ілліч, провідник і викладач-методист вищої категорії!

На шляху додому ми долучилися до екскурсії Чернівецьким національним університетом, а також не оминули й Національний краєзнавчий музей!

Praktika 160724


7 червня студенти 2-го курсу спеціальності «Українська мова та література», які опановують дисципліну «Сучасна українська література» і відвідують гурток з однойменною назвою, разом із проф. Шевченко Т. М. зустрілися з письменником Андрієм Кокотюхою.

Захід відбувся в межах XXIV Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

Під час зустрічі здобувачі могли поставити авторові питання, ознайомитися з його спадщиною, котра на сьогодні нараховує понад 100 книг.

 Kokotiuha 070624


23 травня відбулися Шевченківські читання-2024

Дякуємо за подію та настрій студентам першого курсу

Організатор - Чикур Лілія Дмитрівна

Shevchenko chitannya 2024

Результат Навчальної мовленнєво-маркетингової практики в благодійній організації  БФ "Тримай" - вручення подяк.

Цьогоріч студенти й студентки 2 курсу кафедри прикладної лінгвістики ОНУ, очолювані  доц. Аллою Кіщенко, отримали відзнаки за плідну роботу, спрямовану на нашу перемогу.

Учасники практики побували на благодійному івенті, де  працювали реєстраторами під час видачі продуктових наборів для ВПО, приміряли на себе роль волонтерів на проєктах «День підтримки ЗСУ» та виставки «Незламність», на якій зібрано артефакти війни. Молодь написала значну кількість постів-звітів про отримання оборонцями найнеобхідніших речей.

Беспосередньо у фонді координувала роботу студентів доц. Олександра Семененко , яка стоїть біля витоків фонду і є керівницею відділу СММ та редакторкою текстів.

Висновковуючи, хочеться зазначити, що в нас свідома й діяльна молодь, яка прагне робити добрі справи! Пишаємося!

Praktika PL 2024


11 травня 2024 року

Мечников день у Ботанічному саду.

Локація філологічного факультету.

Дякуємо студентам, колегам та гостям за спілкування та пречудовий настрій!

Mechnikov day
 

11 травня 2024 року відбувся день відкритих дверей у Ботанічному саду з нагоди дня народження ОНУ ім. І.І. Мечникова на якому були нагороджені переможці конкурсу «Кращий викладач ОНУ імені І.І. Мечникова в умовах воєнного стану», а також за допомогу, організацію та проведення заходу були відзначені студенти університету.
Deny vidkritih dverey

Studkonf 2024

23-25 квітня 2024 р. на філологічному факультеті відбулась 80-а звітна студентська наукова конференція Одеського національного університету імені  І. І. Мечникова (присвячується 159-й річниці університету)

Дякуємо всім за цікаві доповіді та наукову дискусію!


20 березня об 11.20 в рамках Національного тижня читання поезіі (“Ріки незмінно течуть додому”) відбулася онлайн-зустріч з випускницею філологічного факультету, поеткою, засновницею та головною редакторкою Південноукраїнського літературно-мистецького щоквартального часопису "Камертон", головою Одеського обласного відділення ТОПІЖ імені Івана Франка, викладачем  Одеського фахового коледжу комп'ютерних технологій - ОФККТ ОДЕКУ Мариною Забуранною.
 
 Zaburanna
 
 

6 березня 2024 р. відбулася звітна конференція з педагогічної практики студентів 4 курсу.

Під час онлайн-зустрічі від кожної з груп виступили студенти. Демонструючи презентації-звіти,  вони поділились своїми враженнями, здобутим досвідом, сподіваннями на майбутнє. Також висловилися керівники практикою, які узагальнили спостереження, озвучили слабкі моменти та здобутки вчителів-початківців.

В обговоренні було відзначено, що, незважаючи на всі випробування, змішаний формат навчання, постійні тривоги, студенти відповідально поставилися до практики, відчули себе у ролі вчителя.

Ми переконалися в тому, що «педагогічний фронт» поповнився новим поколінням! (доц. Мізінкіна О.О.)

Pedpraktika 24

 


6 березня завдяки співпраці викладачів філологічного факультету та вчителів-випускників нашого факультету було проведено День відкритих дверей філологічного факультету ОНУ імені І. І. Мечникова в онлайн форматі

На зустрічі були присутні вчителі та учні 11 класу Одеського ліцею №111 та Чорноморського ліцею #2, долучились учні з 9 класу.

Zustrich shkolyari 060324

Дякуємо усім, хто взяв участь у цьому заході! 


21 та 23 лютого відбувся святковий захід «СИЛА СЛОВА: УЧОРА, СЬОГОДНІ Й ЗАВТРА» до Міжнародного дня рідної мови.

Доповідачами були науковці філологічного факультету і факультету історії та філософії. Разом з ними поринули в історію мови, її становлення, розвиток, сучасний стан, застосування. Не оминули своєю увагою і літературні терени, говорили про славнозвісних письменників.

До зустрічі долучилася журналістка американського видання Deseret News Марія Манжос. Українка за походженням порушила наріжне питання мовної ідентичності. Надзвичайно зворушливим є бажання етнічних українців плекати мову титульної нації. Кожен із нас має розуміти, що перехід на державну - це важливий важіль у Перемозі над віроломним ворогом.

Sila slova 230224 

«Любіть країну, мову, зберігайте наші автентичні традиції та звичаї. Не забувайте якого ми роду і що немає нам переводу!Низький уклін нашим оборонцям і дяка їм за те, що завдяки їхній незламності, ми змогли провести цю важливу зустріч» (модератор – Алла Миколаївна Кіщенко)


31 січня 2024 року

Вітаємо магістрів філологічного факультету з отриманням дипломів!

Vruchennya zima 2024

Бажаємо успіхів, щастя та чекаємо на нові зустрічі!!!


Хлопці з передової вдячні студентам філологічного факультету, які долучилися до акції «Подаруй тепло захисникові» і передали хлопцям теплі шкарпетки, каву, солодощі та записки зі словами підтримки!

Dopomoga ZSU
Віримо в нашу Перемогу і продовжуємо підтримувати наших незламних!


Студенти філологічного факультету – серед переможців

Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Peremozhtsi konkurs Yatsika

ВІТАЄМО!!!


27 грудня 2023 року

Вітаємо мсагістрантів-філологів з успішним захистом кваліфікаційних робіт!!!

 EK zima 23

 


22 листопада 2023 року на філологічному факультеті відбулись

Літературні читання

Litchitannya 23

Ми обожнюємо вас і безмежно вдячні за цю неймовірну подію.
Окрема подяка - чарівним організаторкам зі Студради філологічного факультету!️
Дякуємо учасникам та всім присутнім за вашу творчість та спілкування!
Натхнення вам і, сподіваємося, до зустрічі!


27 жовтня 2023 року філологічний факультет долучився до написання

Радіодиктанту національної єдності🇺🇦

Radiodiktant 23

Дякуємо всім!


Представники філологічного факультету

відвідали Поетичниі читання Meridian Odesa 2023

Poetichni chitannya 23

Дякуємо всім за матеріал та спогади!


3 жовтня 2023 року на зустріч зі студентами

Ганна Володимирівна Сеник запросила Валерія ПУЗІКА

Зустріч пройшла в теплій атмосфері. Валерій розповів про свою творчість, відповів на питання аудиторії.

Також воїн-письменник подарував свої книги нашій бібліотеці

Puzik 23

Дякуємо за організацію зустрічі та матеріал ст.викл. Сеник Г.В. та доц. Нечиталюк І. В.


Команда першокурсників філологічного факультету посіла 4-те місце в етапі «Тімбілдинг»

MECHNIKOV START FEST 2023 серед команд університету

 Svyato 1 kursnika 23

Вітаємо!!!


Вітаємо з Днем знань!!!

Deny znany 23

Бажаємо успішного та цікавого навчального року!


Новини Міністерства освіти і науки України
(11 серпня 2023 року)
 
 
14 липня 2023 року відбулося вручення дипломів
студентам-бакалаврам філологічного факультету
 Vipusk bakalavriv 2023
Вітаємо!!!
 
Щастя, успіхів та здійснення мрій!
Чудового настрою та прихильності долі!
 Філологічний факультет завжди чекає на нові зустрічі з вами!

 
22-23 вересня відбувся І-й Міжнародний конгрес
«Прикладна лінгвістика на Півдні України: здобутки і перспективи»
Пленарне засідання розпочав Ректор Одеського національного університету імені І. І. Мечникова д.ю.н., проф. Труба В. І. Перший день відбувся наживо, крім учасників з ОНУ імені І. І. Мечникова участь взяли гості з КНУ імені Т. Г. Шевченка, із Тернопільського національного університету імені В. Гнатюка, із Кам'янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка. 
 
Після пленарного засідання для гостей міста й інших охочих було організовано екскурсію містом. Другий день роботи пройшов онлайн, відбулося три секційних засідання. 
 
Секція 1 була присвячена проблемам лінгвокогнітології та лінгвоконцептології, мовних і концептуальних картин світу, а також соціолінгвістичним та лінгвокультурологічним дослідженням. На секції 2 було виголошено доповіді з комунікативної лінгвістики і проблем дискурсології, з лінгводидактики і прикладних аспектів перекладознавства. Третя секція об'єднала доповіді з політичної лінгвістики, було розкрито питання мовних особливостей текстів ЗМІ, а також актуальні тенденції комп'ютерної лінгвістики. На завершення відбулося пленарне засідання за участю видатних лінгвістів з інших ЗВО України і світу (д.філол.н., проф., академік НАН України А. П. Загнітко, ДонНУ імені В. Стуса, к.філол.н., ад'юнкт Роберт Єжи Шимуля, Університет у Білостоці, Валерій Бєлянін (незалежний дослідник), Торонто (Канада). 
 
Всі учасники відзначили, що Конгрес пройшов у дружній атмосфері наукової дискусії і був організований на високому рівні. 
 Kongres PL0921
Дякуємо всім, хто долучився до організації і наукових обговорень Конгресу, чекаємо на нові зустрічі!