Студентське самоврядування

(інформацію підготовлено Студентською радою та Студентським профбюро факультету)

 

На факультеті діють дві студентські організації: Студентська рада та Студентська профспілка. Вони активно співпрацюють та взаємодіють, але у кожної – свої цілі й завдання.

Студентська рада

З 2014 по 2019 рік Студентську раду очолювала студентка спеціальності «українська мова та література» Анастасія Ганченко. З травня 2019 року й донині головою Студради є студентка спеціальності «прикладна лінгвістика» Анастасія Левченко.

Сфера діяльності Студентської ради – внутрішні справи факультету. Голова студради, як і голова студентської профспілкового комітету факультету, є членом Вченої ради філологічного факультету, обидва представники входять до складу стипендіальної комісії, а також до складу факультетської комісії з переведення студентів з контрактної форми навчання на бюджетну.

Раз на рік студрада за допомогою деканату визначає кращого студента факультету.

Студрада проводить прес-конференції з викладачами факультету, допомагає в організації і проведенні наукових конференцій. З 2019 року СтудРада стала організатором програми національних обмінів між університетами України "Плацкарт".

За посередництвом студради щорічно проводяться концерти, які присвячено Міжнародному Дню Студента,  Новому Року і Різдву, Дню факультету.

Студрада бере участь в організації конкурсів «Міс ОНУ» та «Містер ОНУ».

Студентський профком

З 2014 по 2017 рік Студентський профком філологічного факультету очолювала студентка спеціальності «українська мова та література» Аліна Шемчук. З кінця 2017 року по теперішній час головою Студпрофкому є студентка спеціальності «українська мова та література» Яна Пономарьова.

Студентський профком філологічного факультету входить до складу Студпрофбюро ОНУ. В кожній академгрупі, на кожному курсі факультету є профорг, який є зв’язуючою ланкою між групою (курсом) і профкомом університету. Його функціональним обов'язком є передача інформації від голови профбюро факультету до всіх студентів своєї групию

Профспілковий комітет студентів і аспірантів ОНУ – це єдина студентська організація університету, яка має юридичний статус.

Профком студентів та аспірантів:

- представляє і захищає інтереси студентів і аспірантів на всіх рівнях влади;

- виступає посередником при розгляді конфліктних ситуацій;

- контролює дотримання норм законодавства щодо студентів-сиріт та інвалідів;

- забезпечує надання допомоги малозабезпеченим студентам та аспірантам, студентам та аспірантам з багатодітних родин та студентським сім’ям, сиротам та інвалідам;

- організовує екскурсійні, туристичні, науково-пізнавальні поїздки Україною та за кордон;

- розповсюджує безкоштовні та пільгові квитки до театру, дельфінарію, на різноманітні концерти тощо;

- бере участь в організації Mechnikov Student Fest (фестивалю для першокурсників), заходів у Ботанічному саду, конкурсах "Міс та Містер ОНУ", "Найкраща кімната" тощо.

 

stdWeb