Більшістю з нас студентські роки згадуються як кращі роки життя. Ти вже не дитина, яка цілковито залежить від дорослих, і ще не дорослий, затурканий життєвими негараздами й проблемами. У цьому віці здоров’я – це ще абстрактна категорія, життя – вічність, а недосяжного просто немає. Це час кохати, знаходити друзів, відкривати для себе духовні скарби світу. Все найкраще поєднується в цьому часі, тому і згадуєш його потім з такою теплотою.

Для тисяч і тисяч людей ця прекрасна пора пов’язана з філологічним факультетом Одеського університету. Для декого з ним пов’язане все життя. І це не лише їх особиста історія – це ще й історія факультету.

Студенти зазвичай знають лише той фрагмент цієї історії, який припадає на час їхнього навчання. Сьогодняшній студент не знає і знати не може, як ми вчилися в невеличкому затишному корпусі в провулку Маяковського, йому вже не почути полум’яний виступ Івана Михайловича Дузя, не оцінити блискучу лекцію Арнольда Олексійовича Слюсаря, не поговорити з тонким, іронічним Григорієм Андрійовичем В’язовським… Будь-яка фантазія не дозволить йому уявити, як ми колись місяць (якщо не два) на рік жили й працювали у колгоспі, як ходили на святкові демонстрації, потайки читали самвидавівську літературу, захоплено слухали «Бітлз», призначали побачення під старими каштанами, що затіняли невеличке факультетське подвір’я. Нинішні студенти знають про це, мабуть, так же мало, як мало знало моє покоління про життя факультету в 40-50-ті роки.

Тепер, з відкриттям сайту факультету, у нас є можливість відтворити цю історію, зберігти її і зробити доступною для всіх. Я звератюся до всіх випускників факультету з проханням присилати спогади про своє студентське життя, про те, яким був факультет у роки вашого навчання, про тих, кого зберегла ваша пам’ять. Особливо будемо раді вашим фотокарткам тієї пори.

Кожному з нас факультет дав багато. Давайте віддамо йому данину нашої вдячної пам’яті й оживимо спільними зусиллями його історію, маленькими частками якої є ми всі.

Полтавчук Василь Григорович

Соколянский Марк Георгиевич